Татарстанның 30 меңнән артык медицина хезмәткәре 2024 ел башыннан махсус социаль түләү алды

2024 елның 26 июле, җомга

Ел башыннан бирле Татарстанның 32 мең медицина хезмәткәре махсус социаль түләү алды. Россия социаль фондының Татарстан буенча бүлеге медицина хезмәткәрләренә 1,7 млрд. сумнан артык 138,5 мең сумнан артык акча билгеләде һәм күчерде. Махсус социаль түләү сәламәтлек саклауның беренчел звеносы, үзәк район, район һәм участок хастаханәләре табибларына, шулай ук станция һәм ашыгыч ярдәм бүлекләре хезмәткәрләренә бирелә. Медицина хезмәткәрләре категориясенә һәм медицина оешмасы төренә бәйле рәвештә түләү күләме 4,5 меңнән 50 мең сумга кадәр тәшкил итә. Түләү Россия социаль фондының төбәк бүлегенә бюджетара трансфертлар буларак тапшырыла торган Федераль мәҗбүри медицина иминияте фонды акчаларыннан финанслана. "Махсус социаль түләү өчен акчалар медицина оешмалары мәгълүматлары нигезендә бирелә.