Кайбыч районы прокуратурасы РФ ҖК 158 маддәсенең 3 өлеше буенча җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады

2024 елның 9 июне, якшәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы җинаять эшендә гаепләнүчегә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады, ул Җинаять Кодексының 111 маддәсенең 2 өлешендә каралган (корал буларак кулланыла торган әйберне кулланып, гомуми эшкә сәләтен өчтән бер өлешкә югалтуга китергән, сәламәтлеккә аңлы рәвештә авыр зыян китерү).

Суд тикшерүе барышында ачыкланганча, 2023 елның 15 декабрендә  гр.Ф. 22 сәгатьтән 23 сәгать 37 минутка кадәр үз өендә исерек хәлдә, спиртлы эчемлекләр эчкәндә зыян күрүчегә карата шәхси дошманлык мөнәсәбәтләре тарафыннан, соңгысына балта белән сул күз өлкәсенә суккан, зыян күрүченең сәламәтлегенә авыр зыян китергән.

Җинаять эшен карау барышында гаепләнүче гаепне тулысынча таный, РФ ҖК 111 маддәсенең 2 өлеше буенча гамәлләрне квалификацияләү белән килешә.

Кайбыч район суды, дәүләт гаепләүчесе позициясен исәпкә алып, гр. Ф.ны РФ ҖК 111 маддәсенең 2 өлеше «з» пунктында каралган җинаять кылуда гаепле дип таба һәм җинаять кылуның барлык фактик шартларын, аларның җәмәгать куркынычлыгы дәрәҗәсен, гаепләнүченең шәхесен исәпкә алып, аңа шартлы рәвештә 3 елга ирегеннән мәхрүм итү рәвешендә җәза билгели.

Суд карары законлы көченә керде.

Кайбыч районы прокуроры ярдәмчесе Сафина Роза Замир кызы